SUSŢINĂTORI

Secţiunea va fi actualizată zilnic. Adeziunile vor fi înregistrate continuu, inclusiv după încheierea procesului electorale din decembrie 2012. Vă rugăm să ne trimiteţi mesajele dumneavoastră pe adresa carta@culturavie.ro sau lasati un comentariu la oricare dintre postarile acestui site, cuprinzând:
- numele dumneavoastră complet
- profesia
- eventual organizaţia culturală pe care o reprezentanţi

LISTA ADEZIUNILOR

Raluca Ana-Maria Pop, cercetator independent si facilitator cultural, Asociatia MetruCub – resurse pentru cultura

Alina Serban, curator, Asociatia pepluspatru

Cristina Modreanu, critic si curator, redactor-sef Scena.ro, Asociatia pentru Promovarea Artelor
Spectacolului

Stefania Ferchedau, manager studio ZonaD

Kelemen Kinga, manager cultural, Asociatia Groundfloor

Rarita Zbranca, manager cultural, Fundatia AltArt

Cosmin Manolescu, coregraf si manager cultural, Fundatia Gabriela Tudor

Miki Braniste, manager cultural, Asocitia Colectiv A & Festival Temps d’Images

Octav Avramescu, Asociatia Jumatatea Plina

Nona Serbanescu, artist plastic si manager cultural, Asociatia pentru Promovarea Artelor Contemporane

Cezar Paul-Badescu – scriitor şi jurnalist

Ada Solomon, producator de film, director al Societatii Culturale NexT

Vasile Ernu, scriitor

Florentina Bratfanof, revista Scena.ro

Vava Stefanescu, coregraf

Florin Fieroiu, coregraf

Dan Perjovschi, artist

Vlaicu Golcea, muzician

Maria Dinulescu, actrita

Alexandra Pirici, coregraf

Vlad Basalici, artist

Vera Ion, regizor si scriitor

Alexa Belciug, Asociația Culturală Kitarodia

Miruna Runcan, profesor universitar, Universitatea Babes Bolyai Cluj

Irinel Anghel, muzician, Asociatia Culturala Pro Contemporania

Aurora Kiraly, artist vizual si manager cultural, Asociatia Galeria Noua

Dragos Neamu, presedinte Reteaua Nationala a Muzeelor din Romania

Andreea Grecu, manager cultural, Asociatia Operatorilor Culturali din Romania

Irina Cios, curator si manager cultural, Centrul International pentru Arta Contemporana

Teodora Borghoff, Asociatia Timisoara Capitala Culturala Europeana

Corina Ciubotaru, manager cultural si dramaturg
 

Mariana Nitelea, arhitect, presedinte Centrul pentru Dezvoltare Democratica

Adriana Iordache, Societatea Academica Romana

Anamaria Iuga, etnolog, Asociatia Cate-n luna si-n mansarda

Robert Balan, jurnalist, emisiunea Zona Independenta

Adriana Chiruta, regizor, Compania PASAJ

Alexandru Patatics, artist

T. O. Bobe, scriitor

Lia Perjovschi, artist

Andra Vaida, manager cultural

Paul Dunca, artist

Bogdan Tudor Pelerin, regizor, Teatrul Nelegiut

Miruna Vlada, poeta, manager cultural

Jean-Lorin Sterian, scriitor & manager cultural, Teatrul Lorgean

Daniela Palimariu, artist

Madalina Dan, artist

Catrinel Catana, artist

Silvia Cazacu, manager cultural

Raluca Voinea, curator

Theodor-Cristian Popescu, regizor de teatru

Elena Vladareanu, scriitoare

Ghenadie Sontu, expert politici culturale, presedinte Asociatia ARS DOR, Chisinau

Lucian Branea, Director Executiv Asociatia Epsilon III

Ana-Maria Radu, relatii publice, Asociatia Atelier Wood be Nice

Claudia Pamfil, urbanism participativ, Asociatia “de-a arhitectura”

Roxana Calinescu, manager de proiect, Institutul Cultural Român

Braila Lilia, Asociatia ALTE ARTE, Chisinau

Mirela Duculescu, istoric de arta

Corneliu-Dan Borcia, actor

Katia Pascariu, actriţă

Codruța Cruceanu

Andreea Dinca, director Timishort Film Festival, Asociatia Romana a Filmului Independent

Ciprian Ioan Cucu, asistent universitar, Centrul Cultural Poarta 7, Alba Iulia

Maria Kovacs, profesor, Asociatia Lectura si Scrierea pentru Dezvoltarea Gandirii Critice Romania

Cristina Bodnarescu, Asociatia Contemporan


Simona David-Crisbășanu
, Asociația ROI


Madalina Rosca, regizor film documentar, presedinte Asociatia Culturala Make a Point




Sinkó Ferenc – Asociatia Groundfloor Group


Dan Mircea Cipariu, scriitor, AgentiadeCarte.ro

Cristian Nanculescu, artist

Ioana Calen, jurnalist

Andreea Novac,
coregraf


Timea Kovács, artist

Noemi Vajna, manager cultural

Andreea Tanasescu-coregraf/ profesor


Andrei Timofte, SATellite – Social Artistic Tendency Group

Otilia Cadar – artist vizual

Andra Rotaru – jurnalist, scriitor

Valentina Chirita

Gálovits Zoltán

Ile Stefi – artist plastic

Carmen Gradeanu regizor/presedinte Asociatia Compania FaPt – Fabrica de Arta si Productie Teatrala Iasi

Rares Donca – nanager La Ribot (Elvetia)

Adrian Hasna – Preda, compozitor/profesor

Constantin Martian presedinte ALIANTA CIVICA

Marian Popescu, critic de teatru

Alma Munteanu, artista (Geneva)

Ioana Tamas, cercetător, manager cultural „MetruCub – resurse pentru cultura”

Iulia Popovici, critic de artele spectacolului

Bogdana Pascal, producator TV

Cristina Liliefeld, coregraf

Irina Roncea

Clara Traistaru, manager cultural

Oana Tănase

Cristina David – artist vizual

Adrian Urmanov, poet

Bogdan-Sorin Popescu – INTERCOOLT Suceava

Luminita Apostu – theartstudent.org

h.arta

Catalina Mihuta

Alexandra Croitoru – artistă

Olga Ştefan

Nicolae Mandea

Raluca Ionescu – artistă

Suzana Dan – Asociatia Ephemair

Cristina Toma – actriță

Stefan Sava – artist vizual

Mirela Cara

Tudor Câmpean – grafician

Andreea Capitanescu – manager cultural

Claudia Cirlig – manager cultural

Gabriela Coteţ

Lavinia Alexandru

Ileana Bîrsan – jurnalist și critic de film

Emil Stanciu – editor

Mihai Pintilei – Teatru Fix

Andreea Iacob, regizor – Asociatia SHIFT – Transilvania Art Grup

Dragos Badita – artist vizual, co-fondator Lateral Art Space

Geanina Pistol

Ovidiu Mihăiţă – Auăleu Teatru

Ana-Maria Paladus – activist social si de mediu, REPER21

Radu Pintea, lector universitar – Universitatea Bogdan Vodă

Horea Avram, manager cultural – Asociaţia Cluj-Napoca 2021

Ştefania Roisu, asistent manager cultural – Fabrica de Pensule

Mădălina Stănescu – Fabrica de Pensule

Sabin Rus, manager cultural – Societatea Cultural Filarmonia

Radu Todoran, lector universitar – Universitatea 1 decembrie 1918

Adela Fofiu, lector doctor – UBB / jurnalism

Radu Pulbere, profesor doctor – Universitatea de Artă şi Design

Iordache Anca Roxana, Fundaţia Olga Gudynn

Serban Ursachi, muzician

Doina Lazar, Societatea Academica din Romania

Liliana Basarab, artist

Georgiana Dobre, artist

Cosmin Frolu, arhitect

Alina Ghita, voluntar, Asociatia ACT4ART

Eliza Artene, student Master Artele Spectacolului Teatral

Bianca Floarea, manager cultural, Asociatia MetruCub – resurse pentru cultura

Anca Benera, artist visual

Adrian Tamas – regizor


Corina Angela Raiciu- artist vizual la Casa Arte – artists run space-

Alina Antonia, artist plastic
 

Silvia Cozminca, presedinte sociatia “ART-Mestesugurile Prutului” Iasi


Anca Leanca

Robert-Iulian Ticleanu, Regional Manager, IT

Cristina Vasilescu

Iulia Nicolaie

Vasile Popa Simona, contabil

Iulia Sima

Cristina Popovici, psiholog

Claudia Lazar

Alin Gabriel, fost jurnalist

Florina Presada, consumator de cultura

Ramona Lie

Catalin Constantin Cuculas

Andhra Gafencu

Alexandru Oglinda

Isolda Zavoianu

Miruna Suru

Lucian Stefanescu, jurnalist

Mircea Sorin Rusu, traducător, critic de teatru

Oana Gorgon

Elena Nica

Oana Maria Zaharia

Doris-Michaela Murgu

Maria Mihaita, functionar

Georgiana Manolea

Constantin Nimigean

Sorina Stefanescu

Ionel Nicolaev

Cristina Bercuci

Corlea Ana Magdalena

Valentina Dimulescu, cercetator stiinte politice

Laura Sandu

Roxana Wring

Ana Dragnea

Maria Krause, traducator

Munteanu Nicoleta

Cristina Maria Vasilescu

Oana Ciobotea

Brarcea Cristina

Claudia Buzoianu

Alina Stefan, software developer/dansatoare

Ioana Crugel

Alice Tache

Daniela Tunareanu, formator

Daniela Gheorghiu, economist

Raluca Iulia Capota, functionar public

Mara Blaj, sociology

Raluca Golesteanu, istoric

Chitu Dana, redactor

Ana Coltatu, asistent proiect

Negrila Irina, freelance

Cristea Anisoara, logistica

Alexandru Galupa, turism

Andreea Voroneanu, life coach

Doru Deac, psiholog

Laura Prodan, terapeut

Otilia Clara Pop, functionar public

Christine-Marie Turcu

Mihaela Miron

Mihaela Cristina Vâscu

Georgeta Mihalache

Roxana Modreanu – studentă arte plastice


Mircea Nicolae



Corina Gabriela Duma


Marlene Stanciu


Teodor Zavoianu


Mihai Dragomir


Orboi Adina


Rodica Golcea 

Zachi Alexandra

Lumi Mihai


Cristiana Anghel- studenta la teatru, film, media

Mihaela MIhaluca-studenta


Leta Popescu – studentă regie teatru


Ioana Codrina Anghel


Bogza Razvan-Georgian


Poenaru Alexandra

Florentina Virtej

Dorina Cioplea

Florina Valcu


Luiza Neumayer


Luchian Ionescu-Sibiu

Daniela Cristina Gheorghiu


Dorin Eugen Ionescu


Aura Dvoracic


Ion Draga


Claudia Romanescu

Mihai Fulger


Daniela Miscov

Mihaela Cristina Vâscu, simplu cetățean consumator de cultură

Georgeta Mihalache

Mihaela Miron, I Love Bucharest

Christine-Marie Turcu

Novak Ramona

Loredana Larionescu

Cristi Casprov

Adina Dragu – manager cultural

Horia Suru

Raluca Croitoru 

Oana Slavuica

4 Comments

  1. Reply
    Claudia Pamfil October 31, 2012

    domeniu de activitate: urbanism participativ, educatie timpurie pentru mediul constuit
    Grupul pentru Dezvoltare Locala
    Asociatia “de-a arhitectura”

  2. Reply
    Silvia Rivera Alfaro November 2, 2012

    domeniu: linvistica, literatura

  3. Reply
    Vera Ion November 5, 2012

    regizor, scriitor
    proiect Scrie despre Tine

  4. Reply
    Geanina Pistol November 16, 2012

    artist

Leave a Reply to Silvia Rivera Alfaro Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>